čtvrtek 17. března 2022

#16: Nelly Furtado - Say It Right


(Všechna jména následujícího textu jsou změněná. Jinak je všechno bohužel pravda.) 

(pokračování 1. části) Fakt je, že něco se stalo. A já ten večer ještě s nostalgií vzpomínala, jak pohodový to bylo s Janou. I když jak se to vezme. Šlo tu o to, že si Sylva a ještě jedna holka začaly "hrát na blázny". Na tom možná není nic hroznýho, když opomenu, že se chovaly opravdu trapně a dělaly nám akorát ostudu. Když mi ale pocákaly celou postel vodou, pak i mě samotnou, když se zamykaly v pokoji a nechtěly mě a Míšu pustit, tak to už moc vtipný nebylo. Hej, lidi, ten večer jsem to fakt nedávala. Šly jsme si s Míšou zahrát kulec, jenže ona měla taky blbou náladu, páč se přes mobil s někým pohádala. FAKT SUPER VEČER! Nakonec jsme se s nimi před spánkem daly do pořádku, ale předtím dělaly mega bordel. Já jsem to už nevydržela a začala jsem jim nadávat, a ony se mně samozřejmě vysmívaly. Když večer v pokoji konečně zavládlo posvátné ticho, radostí jsem se málem zbláznila. Jó jó, člověk si nevybere. Buď musí do noci poslouchat Haniny kecy, anebo ty dvě a jejich výbuchy smíchu. Naštěstí to byla předposlední noc. 

Hehe. Ráno jsem se zase trochu rafla s Janou. Ta byla ještě furt nějaká "otřesená" a zase měla svou "úžasnou náladu". Vytkla těm dvěma, že jak včera dělaly bordel, nemohla kvůli tomu spát. Ne, že by mně jejich nálada taky nevadila, ale že to říkala zrovna Jana, která předtím dělala bordel furt, kolikrát si na ni ostatní holky stěžovaly, a nás taky probudila tehdy, jak jsme spaly po obědě, tak to jsem musela ty dvě bránit a všechno jsem jí to řekla. A víte co ona!? Odměřila si mě zase tím svým pohledem a vytkla mi, co to melu, že byla řeč o něčem úplně jiným… TY VOLE, ONA JE FAKT PIČA! To se mě naštěstí zastala Sylva. Víte, tohle je její nejčastější obrana vůči mně, že jako vůbec nevím, o čem je řeč, a že nic nechápu, jenže na tyhle finty jí už neskáču! Ale ne! NEBUDU TO TADY ŘEŠIT! Až někdy jindy! PIČAAA!!!!!!! 

Po snídani se bohužel "skvělá nálada" těch dvou vrátila. Ve společenské místnosti jsem jim normálně a v klidu říkala, ať mi dají klíček od pokoje, jenže… To se vážně nedalo, když ony ze mě měly jenom srandu. Vyvrcholilo to na obědě, to se s nimi rafla i Jana. Já jsem už po obědě neměla sílu ani chuť, tak jsem zkrátka rezignovala. Odešla jsem do společenské místnosti a fakt jsem už měla na krajíčku. Copak je možný, aby z pouhýho týdenního pobytu všem šplouchalo na maják!? Pak za mnou přišla Jana a Míša. To, že jsem momentálně nesnášela ty dvě, ale neznamenalo, že se budu přátelíčkovat s Janou!

Pak se to nějak vyvrbilo, to už je fuk. Faktem je, že před námi byl poslední večer. A co jsme měly, sakra, dělat, když po chlastu nebylo ani vidu ani slechu!? Tak byla jakože "pařba" u Jany. Se Sylvou jsme ale udělaly tu chybu, že jsme si šly koupit nanuky, a Jana tam mezitím dala song od Nelly Furtado, který jí prý připomínal Rychtaříka. (ÓÓÓÓÓÓ BÓÓÓÓÓŽE! Více o něm později.) A tak ho furt v kuse poslouchala, na balkóně, ve tmě a v tričku na ramínkách! Janička se šmutnou náladou byla tu a v plné zbroji! Třeste se! No já jsem se teda nijak neotřásla a šla jsem radši zpátky do pokoje. Asi vám je už jasný, že s "pařbou" byl šmytec. Za chvilku se k Janě přidala ještě Sylva, Míša a Markéta ze socek a připomínalo to tam slzavé údolí, jak melancholicky vzpomínaly. ÁÁÁÁÁCH!

Víte, jak to někdy je. Song se vám nijak zvlášť nelíbí, ale nějaký motherfucker z vašeho okolí ho furt točí dokola a dokola..., až se vám začne líbit! No není to k vzteku? V tomhle případě musím ale dodat - díky Bohu (respektive díky Janě). Protože bych málem přehlédla jeden z největších popových klenotů 00's. Podobně se dá popsat i deska "Loose", na které Nelly Furtado spolupracovala s Timbalandem. Když vás někdo vzbudí o půlnoci a s pistolí u hlavy po vás bude chtít jména, která definovala 2006/2007, ihned z vás musí vypadnout trojka Timbaland / Nelly Furtado / Justin Timberlake.

A když nad tím teď tak přemýšlím, přijde mi cool, že jste na střední, na lyžáku, a soundtrackem vám je tahle pecka. Každopádně... depku na balkoně u tohohle fakt mít nechceš!


Najdete na: Loose (2006)
Také by se vám mohlo líbit: Timbaland - Apologize (feat. OneRepublic), Keri Hilson - I Like, Justin Timberlake - TKO

Žádné komentáře:

Okomentovat