středa 9. března 2022

#15: Beach House - Myth


Výhodou toho, že máte starý hudební blog, je to, že můžete udělat ctrl+C ctrl+V a máte kus textu hotový. Jak jsem už ale psala u jednoho z minulých příspěvků, není nad dobovou výpověď. Tohle jsem si napsala k songu "Myth", který pro mě byl vstupní bránou ke kapele Beach House:

"Proč se mi zdá, že jsem poslední dobou strašně vyměkla a oddávám se jenom samým zasněným, červánkovým, do dálky zahleděným interpretům? Všichni ti Slowdive, Still Corners, Twin Sister, Ride,... Chvílemi i M83. A nesmím opomenout Stone Roses a jejich 'I Wanna Be Adored', která to před dvěma roky všechno odstartovala. Nevím. Že by mi nezbylo už nic jiného než se jenom oddávat snění? Konec revolty? Konec punku? Konec nadějím? Bla bla bla. Melu kraviny. Přitom stačilo jenom říct, že tohle je prostě tak strašně dobrá pecka, že se přes to skoro ani nemůžu dostat k dalším věcem na novince "Bloom" marylandského dua Beach House..., což by ovšem byla škoda."

Can't keep hangin' on to what is dead and gone. If you built yourself a myth, you'd know just what to give.

Po přečtení textu mám ke svému starému já dvě poznámky: Co je to, sakra, Twin Sister, a "chvílemi M83"? LOL! Taková neúcta! Zpět k Beach House. Nakonec jsem se dokázala přes "Myth" doposlouchat i k dalším věcem a "Bloom" patří dnes k mým nejoblíbenějším indie deskám. Kdybych ji měla označit jedním slovem, je to jaro. Pokaždé když ho cítím ve vzduchu, je čas symbolicky oprášit tuto desku a ponořit se atmosférických vrstev jejího zasněného popu. "Myth" je jedna z těch kouzelných skladeb, která v posluchači dokáže evokovat pocity nostalgie, radosti, smutku i naděje v jednom. A jestli vás do nebeských výšin neodstřelí hudba samotná, tak potom se o to zaručeně postará nádherný hluboký hlas Victorie Legrand.


Najdete na: Bloom (2012)
Také by se vám mohlo líbit: Still Corners - Fireflies, Slowdive - When The Sun Hits, Best Coast - California Nights

Žádné komentáře:

Okomentovat