středa 23. září 2020

#4: Kid Cudi - Pursuit Of Happiness (Nightmare) (feat. MGMT And Ratatat)


Pořád se nemůžu rozhodnout. Je tenhle song pozitivní oslavou života, nebo je to jenom depka ukrytá pod nánosem zlatých konfet a kapkami šampaňského? A proč by se obojí mělo vylučovat? Copak nejsou všechny ty kalící večery přesně o tomhle? 

Ten příběh je pokaždé stejný. Pokaždé to začíná vzrušením a dychtivou otázkou, co vás dnes čeká. Třeba to dneska nebude blbý a prožiju super večer plný zábavy ve společnosti mých kamarádů. Třeba se seznámím s novými úžasnými lidmi. Třeba potkám lásku svého života! Všechno je možné, když nic není jisté. A všechno je možné, když vám v krvi koluje pár promile navíc. ALE.

"People told me slow my roll, I'm screaming out: "Fuck that!" I'ma do just what I want, looking ahead, no turning back. If I fall, if I die, know I lived it to the fullest. If I fall, if I die, know I lived and missed some bullets."

Taky to může být jen další noc z mnoha. A pravděpodobně taky bude. Začnete pivem, pokročíte panáky, změníte lokál, skončíte v klubu, poznáte pár lidí, jejichž jména i obličej díkybohu zapomenete hned v okamžiku poznání, řeknete věci, které jste říkat neměli, napíšete lidem, kterým jste psát neměli, a ... zkrátka nic revolučního se nestanete. Protože tohle není film Johna Hughese, ale jen podělanej večer venku. Ráno se probudíte a všeho litujete. Je vám zle a v hlavě vás pálí výčitky. A tak trochu chcete zemřít, protože po vší té fejkové zábavě jste to zase jen vy a váš mizerný život. Páteční noc je ruská ruleta naopak. Ve válci je jenom jedna komora prázdná a vaše šance, že nechytnete další kulku, která vám roztříští hlavu na milion kousků, je velice mizivá. 

"Tell me what you know about night terrors? NOTHING. You don't really care about the trials of tomorrow."

"Pursuit Of Happiness" je stejně tak kalící hymna jako ponurý obrázek o lidech hledajících štěstí v substancích a víkendech. Prozradím vám tajemství: Žádné tam není. 

"I'll be fine once I get it...
I'll be good..."Najdete na: Man On The Moon: The End Of Day (2009)
Také by se vám mohlo líbit: Kid Cudi - Pursuit Of Happiness (Steve Aoki Remix), Kids See Ghosts - Reborn, Kid Cudi - Going To The Ceremony

Žádné komentáře:

Okomentovat