středa 31. ledna 2024

#32: Malcolm McLaren - About Her

Jestli mi něco z těch pekelných středoškolských let chybí, tak jsou to víkendové večery u televize, kdy jsem pronikala do tajů světové kinematografie. Byla to poslední červnová sobota roku 2008, přede mnou dva měsíce prázdnin, než jsem nastoupila do třeťáku. Ideální čas pustit si druhý díl Tarantinova velkodíla, který zrovna dávali nejspíš na Nově. A ne, skutečně si to nepamatuju, ale mám ČSFD, víme?

"Well no one told me about her, the way she lied."

Kromě toho, že je Tarantino filmařský génius, geniálně do svých počinů umí také zakomponovat hudbu. Většina písní je vytažena z muzikálních hlubin a druhý život získávají právě díky filmu. "About Her" je mashup song vytvořený speciálně pro film. 

Nenáviděný manažer Sex Pistols Malcolm McLaren si pro tyto účely vypůjčil klasický song The Zombies "She's Not There" a sampl ze skladby "St. Lewis Blues" Bessie Smith. Výsledek pasuje do závěrečné scény filmu tak dokonale, že je to láska na první poslech a jeden z takových těch památných filmových momentů, které se vám vryjí do paměti.Najdete na: Kill Bill Vol. 2 Original Soundtrack (2004)
Také by se vám mohlo líbit: The Zombies - She's Not There, Bessie Smith - St. Lewis Blues, Loom - She's Not There

Žádné komentáře:

Okomentovat