pondělí 5. června 2023

#26: Foals - What Went Down


Znáte ten pocit, když některý song posloucháte jednu dobu v kuse, pak to ustane, několik let ho neslyšíte a pak ho zase objevíte? Přesně to se mi před pár dny stalo s touhle živočišnou vypalovačkou "What Went Down" ze stejnojmenného alba Foals, které k mému velkému překvapení vyšlo už v roce 2015. Pro mě je to totiž soundtrack jara 2016.

"They threw me a party, there was no one around."

V rámci přípravy na červnový koncert v Praze jsem si na Spotify vytvořila playlist. "What Went Down" byl pro mě podle názvu jeden z těch známějších songů, ale teprve až jsem si ho pustila, mi došlo, jak moc známý je! Vlastně mě fascinuje, jak můžete jedním songem naprosto žít, a stejně definitivně ho poté zase vypustit z hlavy. Můj starý blog mi říká, že to nebyla láska na první poslech, ale propadla jsem mu teprve až po živém provedení na tehdejších cenách NME. A teď už si na všechno vzpomínám.

Vzpomínám si, proč mě ta píseň tak oslovila (kromě nakažlivého dravého rocku), vzpomínám si, kdo byl tehdy můj apple of my eye, že when I see a man, I see a liar, a taky už vím, že mé tehdejší trápení, to, které jsem si promítla do textu, už vůbec není aktuální, což mi zase dává naději. A to je naděje i pro vás všechny.

"I tried and I tried and I was never the same. So no longer felt love and I'm forever changed."

A jo, sakra! Vždyť je to taky na soundtracku mé (stále nevydané) knihy!


Najdete na: What Went Down (2015)
Také by se vám mohlo líbit: Foals - Inhaler, White Lies - Fire And Wings, The Walkmen - The Rat

Žádné komentáře:

Okomentovat